Klinické studie

99 % účinnost

Sambucol® byl nejméně z 99 % účinný při potlačování růstu viru H5NI (ptačí chřipky).

*Balasingam et al, Neutralizing activity of SAMBUCOL® against avian NIBRG-14 (H5N1) influenza virus, St Bartholomew’s & The Royal London School of Medicine & Dentistry,  University of London, 1996

Výzkumy ukázaly, že in vitro jsou flavonoidy černého bezu v inhibici chřipky srovnatelné
s farmaceutickými přípravky, jako je například
lék Tamiflu3, který byl v roce 2010 ve Velké Británii hojně předepisován osobám trpícím prasečí chřipkou.

*Roschek et al, Elderberry Flavonoids ind to and prevent H1N1 infection in vitro, Phytochemistry, vol 10, issue 10, 2009

Sambucus nigra L. je slibný jako finančně nenáročná a málo riziková léčba chřipky a dalších virových i nevirových patogenů – a potenciálně také jako prevence akutních virových infekcí.

*Randall S. Porter and Robert F. Bode Meta-analysis – A Review of the Antiviral Properties of Black Elder (Sambucus nigra L.) Products, Phytotherapy Research 31: 533-554, 2017

Extrakt z černého bezu je účinný při léčbě chřipky. Závěrem lze říci, že černý bez vykazuje více forem léčebného účinku proti chřipkové infekci.

*Torabian et al, Anti-influenza activity of elderberry (Sambucol nigra), Journal of Functional Foods 54, 353-360, 2019

Podporuje imunitu

Sambucol®, originální extrakt z černého bezu, poskytuje silnou podporu imunitního systému, abyste vy i vaše rodina zůstali zdraví po celý rok.* Naše široká škála skvěle chutnajících doplňků stravy, které jsou plné antioxidantů, vás vyzbrojí tím nejlepším, co příroda nabízí. Jelikož jsou naše produkty na bázi ovoce, můžete je užívat denně!

Tyto drobné bobule mají několik velkých výhod. Černý bez představuje skvělý způsob, jak podpořit imunitní systém.* Je přirozeným zdrojem vitaminů C, E a A a obsahuje více antioxidantů, které bojují s volnými radikály, než brusinky, borůvky nebo granátová jablka.

Plody černého bezu jsou ceněny pro své neuvěřitelné zdravotní účinky 
a poskytují silnou podporu imunitního systému přímo z přírody.* Není divu, že lidé používají tyto plody pro posílení imunity v lidových léčebných prostředcích již tisíce let.

Young handsome physician in a medical robe with stethoscope

Sodík je v produktech SAMBUCOL zastoupen jen ve stopovém množství.

Všechny sirupy a kapsle jsou bez umělých sladidel. Pouze pastilky obsahují mannitol a sorbitol.

Ano, takové příchutě jsou použity v sirupu SAMBUCOL Immuno Forte.

Všechny produkty SAMBUCOL obsahují sorban draselný jako konzervant.

Pouze kapsle SAMBUCOL Immuno Forte obsahují v obalu kapsle bovinní želatiny.

Všechny produkty SAMBUCOL jsou bez jakýchkoliv mléčných složek.

Ne, všechny produkty SAMBUCOL jsou bez lepku.

Produkty SAMBUCOL neobsahují žádná umělá barviva. Barva je dána extraktem černého bezu.

Kapsle SAMBUCOL Immuno Forte jsou bez cukru. Sirupy obsahují glukózový sirup.

Žádné produkty SAMBUCOL neobsahují ořechy nebo jakékoliv složky získané z ořechů.

Produkty SAMBUCOL by měly být uloženy na suchém, chladném místě. Ideálně při teplotě do 25° C.

Žádná ze složek použitá v produktech SAMBUCOL není živočišného původu. Vzhledem k tomuto faktu nepředstavují produkty SAMBUCOL žádné riziko TSE.

Kapsle SAMBUCOL Immuno forte obsahují v tobolce bovinní želatiny. Ostatní produkty jsou zcela vhodné pro vegetariány i vegany.

Využívání černého bezu pro léčebné účely je známo a zaznamenáno od antických časů a zmiňuje je již samotný Hypocrates, stejně jako Dioscorides nebo Plinius starší. Bobule se již po staletí používají k zavařování, výrobě vína, zimních likérů a k dochucování nebo dobarvení vín. Tato použití vychází z vysokého obsahu antioxidantů v bobulích černého bezu. Díky jeho účinkům pomáhá podpořit imunitní systém. V současnosti jsou bezinky využívány pro výrobu potravinových doplňků a pro výrobu přírodních léčiv. A to zvláště bobule černého bezu.

Studie ukázaly, že černý bez je neobyčejně bohatý na fytochemikálie označované jako flavonoidy. Mezi všemi plody, obsahují potom vůbec nejvíce antokyanů, flavonoidů, které působí jako silné antioxidanty, a které chrání buňky a imunitní systém před poškozením. Tyto antokyany se nachází ve fialovém barvivu bezinek. Výzkum prokázal, že antokyany obsažené v černém bezu, mohou zvýšit tvorbu cytosinů – proteinů, které působí jako poslové v imunitním systému, díky čemuž se zvyšuje imunitní reakce organismu. SAMBUCOL produkty obsahují extrakty z černého bezu. Proto je SAMBUCOL bohatým zdrojem antokyanů, které prokazatelné posilují imunitní systém těla.

Sambucus Nigra, neboli černý bez, je rostlina pocházející z Evropy, severní Afriky a části Asie. Květy a bobule mají dlouhou tradici užívání pro léčebné účely stejně jako pro výrobu vína a likérů. Bobule černého bezu obsahují v jeho fialovém barvivu vysokou úroveň flavonoidů, skupinu antioxidantů zvanou potom antokyany. Je to právě tento antioxidant dávající plodům černého bezu jeho tmavou barvu. Z toho vyplývají silné antioxidační účinky plodů černého bezu. Studie zabývající se obsahem antioxidantů v plodech ovoce prokázaly, že černý bez obsahuje výrazně více antioxidantů než plody černého rybízu, angreštu, brusinek, borůvek nebo červeného rybízu. Vzhledem k vysoké hladině stresu v dnešní době, se jeví jako velmi vhodné podporovat imunitní systém právě přísunem antioxidantů. Potravinové doplňky obsahující černý bez, jsou celosvětově užívány již dlouhou dobu. Tyto doplňky jsou k dispozici v mnoha formách od šťáv, čajů, sirupů nebo pastilek.

Vzhledem k nedostatečným klinickým testům, se nedoporučuje v průběhu kojení SAMBUCOL používat. Doporučujeme každému před užíváním jakýchkoliv doplňků stravy v období kojení, poradit se s lékařem.

Nejsou žádné důkazy, zda je prospěšnější užívání SAMBUCOLu před jídlem nebo po jídle. S ohledem na fakt, že je vyráběn z plodů černého bezu však někteří preferují užívání spíše po jídle.

Žádné negativní reakce při užívání společně s léky nebo jinými doplňky stravy nejsou celosvětově zaznamenány. Doporučujeme však vždy při užívání potravinových doplňků, konzultovat s lékařem.

Vzhledem k nedostatku klinických dat, týkajících se užívání SAMBUCOLu v době těhotenství, se toto nedoporučuje. Doporučujeme před užitím jakýchkoliv doplňků stravy v době těhotenství, poradit se s lékařem.

Přepnout – obsah

V podstatě všechny produkty SAMBUCOL mohou být užívány dětmi. Doporučujeme však užívat především řadu SAMBUCOL pro děti. Také doporučujeme pečlivě nastudovat dávkování SAMBUCOLu, podle věku dítěte. Informace naleznete na obalech.

Pro užívání SAMBUCOLu seniory nejsou žádná zvláštní omezení. Doporučujeme však vždy pozorně prostudovat doporučené dávkování. Informace naleznete na obalech.

Při studiích dostupné literatury jsme nikde neobjevili zmínku a jakýchkoliv účincích SAMBUCOLu na osoby s astmatickými problémy, a to ani pozitivní ani negativní.Stejně jako u jiných doplňků stravy doporučujeme vždy poradit se o užívání s lékařem.

Všechny produkty SAMBUCOL mohou být užívány dětmi. Nicméně doporučujeme pro toto použití pouze „SAMBUCOL sirup pro děti“.

SAMBUCOL obsahuje extrakt z černého bezu, který má silné antioxidační účinky. Antioxidanty jsou velmi vhodné pro podporu imunitního systému. Nemáme k dispozici žádné informace o účincích na pacienty HIV pozitivní. V této oblasti nebyly provedeny ani žádné klinické studie. Proto se k výsledkům užívání SAMBUCOLu pacienty pozitivními na HIV, nemůžeme vyjádřit. Stejně jako u jiných léků a doplňků stravy, doporučujeme užívání konzultovat s lékařem.

Za užití Medline a PubMed byla studována dostupná literatura. Nikde nejsou evidovány negativní účinky SAMBUCOLu nebo jiného prostředku na bázi černého bezu, pokud jsou užívány lidmi s vysokým tlakem. Žádná varování ani kontraindikace nejsou proto zahrnuta ani v informacích pro uživatele.

Některé produkty SAMBUCOL obsahují zinek a vitamin C. Tyto látky jsou označeny jako látky, které přispívají pálení žáhy, pokud jsou konzumovány ve velkém množství. SAMBUCOL nezpůsobuje pálení žáhy ani nezhoršuje tento stav za předpokladu, že je užíván v doporučených denních dávkách a za předpokladu, že jakékoliv prudké zvýšení užívaných dávek je pouze krátkodobé. Pro všechny doplňky stravy doporučujme jejich užití konzultovat s lékařem. V případě pálení žáhy po užití SAMBUCOLu doporučujeme užívání přerušit.

Podle informací FOOD STANDARD AGENCY a platných nařízení vlády v oblasti zdravé výživy, nemůže být užívání SAMBUCOLu považováno za „doporučenou 5 denní dávku ovoce a zeleniny“. Vycházíme z toho, že pouze 100% ovocná šťáva může být takto klasifikována. Abychom dosáhli 100% dávky ovocné šťávy, bylo by třeba užít 150 ml SAMBUCOLu. Toto množství překračuje doporučenou dávku SAMBUCOLu (jak je vyznačeno na obalech). Produkty SAMBUCOL jsou klasifikovány jako Doplněk stravy a nejsou určeny jako náhrada pestré stravy.

Novinka na e-shopu - dárkový box